Mozilla Firefox

İNDİR
x
x

Türkçe İnternet Tarayıcısı

Mozilla'nın ürettiği Firefox web tarayıcısı ile internet ortamında hızlı ve güvenilir sörf yapabilirsiniz.

Mozilla Firefox dünya geneline baktığımızda en çok kullanılan web tarayıcıları arasında kendini kanıtlamış programdır. Bunun en büyük nedeni ise Tarayıcı'nın kasma, donma gibi sorunlarının olmamasından kaynaklanmaktadır. Bir çok eklentisi bulunan Mozilla Firefox tarayıcısını kendinize göre kişiselleştirerek farklı temalar ekleyerek değiştirebilirsiniz. 

Firefox'un yeni güncellemesiyle artık gelişmiş API'den yararlanarak uygulamaları ve eklentileri de geliştirebiliyorsunuz. Açık kaynak kod desteğine sahip olan Firefox tarayıcısı eklentiler sayfası üzerinde bulunan diğer kullanıcılar tarafından değerlendirilen eklentileri de görüntülemektedir. Arayüz bakımından oldukça renkli olan Firefox her ne kadar tasarım bakımından yenilense de kendinden ödün vermiyor. 

Mozilla Firefox'in son güncellemesiyle bildiğimiz tarayıcı farklı bir boyuta geçmiş oldu. Yeni bir denetim merkezi sayesinde araç çubuğunun solundaki düğmeye basıp sitenin güvenliğini yahut gizlilik denetimlerini tek bir noktada bulabilirsiniz. Ayrıca davranışlarınızı da izleyen öğeler engellendiği zaman web sayfaları bozuk olarak görünebiliyordu bu nedenle denetim merkezini kullanarak belli bir site içinde izlenme korumasını kapatabilirsiniz. 

Sekme sessizleştirme özelliği sayesinde açmış olduğunuz sekmelerden birinin sesini kapatabilirsiniz. Sekmenin yanında beliren hoparlör simgesine tıklayarak o sayfanın sesini açıp kapatmanız mümkün. Bu gerçekten çok iyi bir özellik. Bu özelliğini seveceğinizi umuyorum. 

İzlenme koruması sayesinde gizli gezinti sağlayabilirsiniz. Sizin izniniz dışında internet hareketlerinizi kaydeden reklamları, analiz izleyicilerini ve sosyal paylaşım düğmeleri gibi içerikleri aktif bir şekilde engellemeniz de mümkün. 

Yeni sürüme eklenen özellikler:

Detaylı Bilgiler
Boyut:
41.03 MB
Dil Desteği:
Türkçe / İngilizce / İspanyolca / Almanca / Fransızca / Japonca / Portekizce / İtalyanca
İndirilme:
90,286
Sistem:
Windows 2000 / Windows 2003 / Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8 / Windows 10
Üretici:
Mozilla
Sürüm:
50.1

Benzer Uygulamalar

Tarayıcılar ve Gezginler