Scratch

Scratch

Eklenme Tarihi: 5 yıl önce

Görsel Programlama Dilini Öğrenme Programı

Windows işletim sistemli bilgisayarlar için hazırlanmış olan Scratch programıyla görsel programlama diline giriş yapabilir ve kendinizi programlamanın temellerini öğrenmiş bir halde bulabilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan Scratch programı programlama dilini öğrenmek isteyenlere iyi bir ortam sunmaktadır. 

İçerisinde yazılı olarak bulunan değişkenler ve fonksiyonlar üzerinden yazılsalar da bu fonksiyonları kavramak küçük yaştaki çocuklar için zorlayıcı olabiliyor. Ancak bu süreci görsellerle tamamlayan Scratch programı daha kolay bir şekilde anlamanıza imkan sağlıyor. Program ile kolay bir şekilde yazdığınız görsel kodların sonuçlarını direkt olarak kendi animasyonunuz üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Hareketli filmler oluşturmanıza olanak tanıyan Scratch programında her ne kadar ana karakterimiz kedi olsa da kendi karakterimizi de çizebiliyorsuz. Görsel programlama dilini çocuklarına öğretmek isteyen ebeveynlerin seveceğine inandığım başarılı bir programdır. Eğer sizde eğlenceli animasyonlar oluşturmak ve çok sayıda içerisinde bulunan aracı kullarak güzel çalışmalar yapabileceğinizi düşünüyorsanız Scratch'ı denemelisiniz. 

EDİTÖR PUANI
LİSANS
Ücretsiz
KATEGORİ
Çeşitli
VERSIYON
1.4
DİLLER
İngilizce
İŞLETİM SİSTEMİ
Windows Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8
İNDİRİLME
4,133
HEMEN İNDİR (32.99 MB )
BEĞENDİNİZ Mİ?
Toplam Oy Sayısı: 0
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
TARTIŞMALAR
Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?