Takip edin :
  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • RSS


reklam

Scratch
Görsel Programlama Dilini Öğrenme Programı

Editör: Eklenme Tarihi: 5 yıl önce

Windows işletim sistemli bilgisayarlar için hazırlanmış olan Scratch programıyla görsel programlama diline giriş yapabilir ve kendinizi programlamanın temellerini öğrenmiş bir halde bulabilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan Scratch programı programlama dilini öğrenmek isteyenlere iyi bir ortam sunmaktadır. 

İçerisinde yazılı olarak bulunan değişkenler ve fonksiyonlar üzerinden yazılsalar da bu fonksiyonları kavramak küçük yaştaki çocuklar için zorlayıcı olabiliyor. Ancak bu süreci görsellerle tamamlayan Scratch programı daha kolay bir şekilde anlamanıza imkan sağlıyor. Program ile kolay bir şekilde yazdığınız görsel kodların sonuçlarını direkt olarak kendi animasyonunuz üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Hareketli filmler oluşturmanıza olanak tanıyan Scratch programında her ne kadar ana karakterimiz kedi olsa da kendi karakterimizi de çizebiliyorsuz. Görsel programlama dilini çocuklarına öğretmek isteyen ebeveynlerin seveceğine inandığım başarılı bir programdır. Eğer sizde eğlenceli animasyonlar oluşturmak ve çok sayıda içerisinde bulunan aracı kullarak güzel çalışmalar yapabileceğinizi düşünüyorsanız Scratch'ı denemelisiniz. 

EDİTÖR PUANI
LİSANS
Ücretsiz
SON SÜRÜM
1.4
BOYUT
32.99 MB
DİLLER
İngilizce
İNDİRİLME
4,024
İŞLETİM SİSTEMİ
Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8
Ekran Görüntüleri
TARTIŞMALAR

Başka Yorum Yazabilmek İçin 60 Saniye Bekleyin.