Takip edin :
  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • RSS
reklam

Tureng Sözlük

reklam

Chrome için İngilizce Türkçe Sözlük Eklentisi

Editör: Eklenme Tarihi: 4 yıl önce

Google Chrome tarayıcılarınızda kullanablmeniz için hazırlanmış Tureng Sözlük sayesinde kolay bir şekilde sözlükte aramalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte arama yapmanıza imkan sağlayan başarılı bir sonuç gösteren tercih etmenizi önerdiğim bir eklentidir. Chrome tarayıcınıza eklentiyi edindikten sonra sağ üst köşede bulunan buton aracılığıyla istediğiniz zaman butona tıklayıp sözlük anlamını öğrenmek istediğiniz kelimeyi yazabilirsiniz. Sık sık yabancı kelimelerle uğraşan Chrome tarayıcı kullanıcılarının işini kolaylaştıracak pratik bir eklenti olduğunu söylemek mümkün. 

Kategorize edilmiş 3 milyondan fazla terim bulunduran eklenti 10 senelik çeviri deneyimine sahip olup ücretsiz olarak sunulmaktadır. İçerisinde eğitim, iş dünyası, mühendislik, dış ticaret sektörü gibi çeşitli kategorilerde sözlük hizmeti sunmasıyla benzerlerinden bu özelliğiyle ayrılıyor. 

Pratik bir Chrome eklentisi olup eklenti kısayolu ALT + V tuşudur. Çeviri yapmak için kullanabileceğiniz eklenti ile aynı zamanda bir kelimeyi seçip sağ tık yaparak açılan menü içinde Tureng'i seçerek doğrudan kelimenin anlamına bakabilir yahut okunuşunu da dinleyebilirsiniz. Son güncellemeleriyle tasarımı yenilenmiş olup özelleştirilebilir kısayol özelliğiyle seveceğinize inandığım Tureng Sözlük eklentisini Chrome tarayıcınızda denemenizi öneriyorum. 

EDİTÖR PUANI
LİSANS
Ücretsiz
SON SÜRÜM
6.0.2
BOYUT
DİLLER
Türkçe / İngilizce
İNDİRİLME
5,283
İŞLETİM SİSTEMİ
Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8 / Windows 10
Ekran Görüntüleri
TARTIŞMALAR

Başka Yorum Yazabilmek İçin 60 Saniye Bekleyin.