Takip edin :
  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • RSS


reklam

Eşli Batak
İnternetsiz İhaleli Batak Oyunu

Editör: Eklenme Tarihi: 5 yıl önce , Güncelleme: 5 yıl önce

Eşli iki veya 4 kişinin beraber oynadığı batak oyunu daha çok geliştirilmiş ve gerçekçi bir hal almıştır. Bilindiği üzere oyunda ihaleyi alan kişi tarafından eşinin yanı karşısındaki kişinin elini yönetmesiyle oynanmaktadır. Gerçek hayatta oynaan eşli bataktan farksız bir oyundur.

Birçok Windows işletim sistemine uygun olarak çalışır ve oyunu indirmeye başladığınız andan otomatik olarak yüklenir. Sisteminize yüklenirken uyarı verir. 

Batak oyunu kafelerde oynananan veya bekar evlerinde öğrenci gruplarının oynadığı en zevkli kart oyunlarından biridir. Batak koz olarak da bilinen bir oyundur. Oyunu hemen indirerek bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayara karşı oynayabilirsiniz. Batak oyununu sitemizden bilgisayarınıza indirin bilgisayarınıza hemen yükleyin ve oynamaya başlayın!

Eşli Batak Nasıl Oynanır?
Oyunda eşli ihalede ve ihalede ise o el kozun ne olacağına ihaleyi alan karar vermektedir. Batak oyunu diye girdiğimizde koz maça oynanıyor bazılarında ise eşli ihale oynanmaktadır. 52 kağıtla oynanan oyunda her oyuncuya 13'er kağıt dağıtılmaktadır. Maça türünden olan kağıtlar koz olarak geçmektedir. Her oyuncu el başında elindeki kağıtlara bakıp o elde kaç kere yerdeki kağıtları alacağını tahmin etmeye çalışır. 1 ila 13 arasında bir tahminde bulunulur. Yahut el almaz diyebilir. T

ahminler olduktan sonra her oyuncu sırasıyla elindeki kağıdı yere atmaya başlar. Dört oyuncu da birer kağıt attıktan sonra bu oyunculardan en yüksek değerli kağıdı atan oyunu alır. Yerdeki kağıtları toplayan oyuncu yine bir kağıt atar sırayla diğerleri atmaya başlar. Bu şekilde oyun 5, 7, 11, 15 ve 21 el oynanmaktadır. Oyun bittiğinde her oyuncunun toplamış olduğu puana göre kazanan da belli olur. Sizinde eklemek istedikleriniz varsa yorum olarak bildirebilirsiniz. 

Eşli Batak aynı zamanda kameralı sohbet seçeneği de bulundurmaktadır. Masada dilerseniz konuşabiliyorsunuz yada özel olarak mesajlaşabilirsiniz. Online oyuncular ile birlikte eşli, kameralı, ihaleli, online, yahut internetsiz batak oynayabilirsiniz. Oyun içerisinde kendinize özel bir profil de oluşturabilirsiniz. 

Eğer sizde Batak oynamayı seven ve internet bağlantısına gerek duymadan oynamak istiyorsanız oyunu denemenizi tavsiye ederim.

EDİTÖR PUANI
LİSANS
Ücretsiz
BOYUT
1.22 MB
DİLLER
Türkçe
İNDİRİLME
155,734
İŞLETİM SİSTEMİ
Windows Me / Windows NT / Windows 2000 / Windows 2003 / Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8 / Windows 10
Ekran Görüntüleri
TARTIŞMALAR

Başka Yorum Yazabilmek İçin 60 Saniye Bekleyin.