Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesi indir
Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesi

Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesi indir

Son Güncelleme: 7 yıl önce

Kapsamlı Windows 10 Yeni Oyun Cortana Güncellemesi

Windows 10'un yıl dönümü güncellemesi hazır. Windows 10'a birçok yeni özellikler kazandıran Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesi ile cihazınızı güncelleyebilirsiniz. 

Windows 10'un evrimleştiği bu dönemlerde Microsoft yeni güncellemesiyle birlikte birçok özellik iyileştirilirken kullanıcılara heyecan verici yeni işlevler, araçlar ve özellikler sunulmaktadır. 

Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesiyle birlikte gelen yenilikler
Windows Ink dijital ortamda yazı yazmamızı pratik hale getiriyor. Günlük olarak not alma ihtiyacınızı karşılamaktadır. Not alma işlemini artık kolay bir şekilde gerçekltirebilirsiniz. Ayrıca yapışkan notlar, hatırlatıcılar ve çizimler oluşturabilirsiniz. 

Güvenlik odaklı Windows Hello!
Bildiğiniz üzere güvenlik konusunda kullanıcılarının bir türlü güvenini alamayan Microsoft her alanda güvenliği arttırmaya çalışıyor. Windows Hello'nun kullanım alanını genişletmesi dışında dahili güvenlik aracını geliştirmiştir. Güncelleme ile Windows Hello artık Microsoft Edge üzerinden kullanabilirsiniz. Bu sayede internet sitelerine girişleri biyolojik kimliğinizle gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede kullanıcı adı şifre gibi durumları girmenize gerek kalmaz. 

Windows Defender kötü amaçlı yazılımlara karşı otomatik taramalar yürütmektedir. Güvenlik durumunuz hakkında bildiriler ve özetler yollayacak. Aynı zamanda kurumsal Windows 10 kullanıcıları için özel koruma ağları sunulacak. Bu sayede siber saldırılara karşı iyi bir güvenlik kalkanı oluşturulmuş olacak. Kişisel ve kurumsal verileri ayırabilen teknolojisiyle verilerin dışarı sızmasını engellemeyi amaçlamaktadır. 

Cortana Daha Kullanışlı!
Windows 10'un asistan servisi olan Cortana ise yeni güncellemeyle birlikte daha kullanışlı bir hale geliyor. Ekran koruyucunuz üzerinde durabilme yeteneği de sağlanmaktadır. Klavye ve fare kullanmaya gerek kalmadan müzik çalma durumları gibi alarm kurma işlerini de kolay bir şekilde yapabiliyoesunuz. Cortana artık söylediklerinizi kaydedebiliyor. Aslında bu ne kadar güvenliğe odaklı bir durum onu bilemiyoruz ama ihtiyaç duyduğunuzda Cortana'nın size bu bilgileri hatırlatmasını da sağlayabiliyorsunuz. 

Asistanlık işini yeni güncellemesiyle bir adım öteye taşıyan Windows 10 Yıl Dönümü güncellemesi artık tüm cihazlarınızı bildiri gönderebilmektedir. WhatsApp mesajları gönderebilir yahut konum paylaşımını da Cortana aracılığıyla yapabilirsiniz 

Microsoft Edge ile Güç Tasarrufu!
Microsoft Edge tarayıcısıyla dizüstü bilgisayarınızı bununla birlikte bataryaya bağlı olarak çalışan Windows 10 cihazlarınızı prize bağlo olmadan daha uzun süre kullanabilirsiniz. Cihazlara eklenti özelliği kazandıran Microsoft Edge'i Windows Mağazası'ndan indirebileceğiniz eklentiler ile daha iyi hale getirebilirsiniz. 

Oyun oynayan kullanıcılar için yenilikler
Xbox her yerde oyna özelliği ile bulut tabanlı oyun gelişimini kaydedebilirsiniz. Windows 10 ve Xbox One oyunlarda kullanabiliyorsunuz. Yani Xbox One'da bir oyunu oynayıp ara verdiğiniz zaman Windows 10 bilgisayarınızda oyuna kaldığınız yerden hızlı bir şekilde devam edebiliyorsunuz. 

Ayrıca Xbox One kullanıcılarına yeni oyun buma arkadaşlarının ne yaptığını görme, ortak proje ve grup açma gibi konularda yardımcı olacaktır. Eğer Kinect sahibiyseniz "Hey Cortana, Xbox On" diyerek Xbox One'u aktif hale getirebilirsiniz. 

EDİTÖR PUANI
LİSANS
Ücretsiz
KATEGORİ
Çeşitli
DİLLER
Türkçe
İŞLETİM SİSTEMİ
Windows Windows 10
İNDİRİLME
3,537
HEMEN İNDİR (5.52 MB )
BEĞENDİNİZ Mİ?
Toplam Oy Sayısı: 0
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
TARTIŞMALAR
Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?