Curse

Curse

Son Güncelleme: 5 yıl önce

Korku Oyunu

CURSE, oyunculara sunmuş olduğu kuvvetli atmosferle dikkatleri üzerine çeken harika bir korku oyunu olarak tanımlayabiliriz. CURSE'de karanlıkla ve karanlığın içinde bulunan gizem dolu bilinmeyen varlıklarla savaşıyoruz.

Perili köşk hikayesinin konu edindiği CURSE'de oyuncular paranormal aktiviteleri araştırıp varolan dedektifin yerine geçmeye çalışıyorlar. Son aldığımız görevde ise kendimizi Atherton Malikanesinde buluyoruz. Sıradan bir Malikane olmayan bu ev hakkında bilgi verecek olursak; uzun yıllar boyunca soylu bir ailenin evi olmuş fakat ailenin karanlık geçmişi nedeniyle malikaneye kilit vurmuşlar. Daha sonra ailenin lanetlendiği hakkında söylentiler dolaşırken merka içerisinde  evi keşfetmeye giden birkaç maceraperestin ortadan kaybolması ile  buna ek olarak onları kurtarmak amacıyla giden insanların failleri bulunamayacak şekilde katledilmiştir.

Bu esrarengiz malikanenin sırrını çözmek de bize düşüyor. Bu lanetin kökünü bulup ortadan kaldırmamız gerekiyor. Bütün cesaretimizi toplayıp bu lanetlenmiş köşke doğru yola çıkıyoruz. CURSE'de temel olarak korku öğesi barındıran point & click türünde geçen macera dolu güzel bir oyun olarak karşımızda. Silah kullanarak aksiyona daldığınız bir oyun olmadığını belirtmekte fayda var. CURSE'de daha çok keşfetme bulmaca üzerine kurulu. Genel amaç olarak insanların neden öldüğünü bulmak için deliller toplamak için araştırma yapmamız gerekiyor. Tabi bu böyle kolay olamayacak bunu yapabilmemiz için karanlıkta yolumuzu bulmamız, doğaüstü varlıklardan kaçmamız gerekiyor. 

Gayet güzel tatmin edici bir grafiğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Oyunun minumum sitem içerisindeki gereksinimleri şu şekilde:
-64 bit Windows 7 veya daha üst versiyon bir işletim sisteminizde
-4 GB RAM
-DirectX 9.0 
-2 GB boş depolama alanı olarak sıralayabiliriz. 

EDİTÖR PUANI
LİSANS
Deneme Sürümü
KATEGORİ
Macera
DİLLER
İngilizce
İŞLETİM SİSTEMİ
Windows Windows 2000 / Windows 2003 / Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8 / Windows 10
İNDİRİLME
1,551
BEĞENDİNİZ Mİ?
Toplam Oy Sayısı: 0
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
TARTIŞMALAR
Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?