DOOM

DOOM

Eklenme Tarihi: 5 yıl önce

Yeni Nesil Robot Savaşları FPS Oyunu

DOOM, Windows bilgisayarınızda oynayabileceğiniz yüksek kaliteli grafikli aksiyon oyunudur. 

İçerisinde bulunan benzersiz aksiyon sahneleriyle en iyi yapım oyunlardan biri olmaya aday olan başarılı bir FPS oyunudur. DOOM oyunun ilk kez 1993 yılında karşımıza çıkmış ve türünün en başarılı örnekleri arasında yerini uzun süre korumuştu. 

O yıllardan bu yana tam 22 sene geçti. 2015 yılında ise bu kez Software DOOM Reboot olarak isimlendirmiş ve geliştirmeye karar verdi. Aksiyon oyunu severler için görsellik ve oynanış bakımından zenginleştirimiş bir oyun sunmak için kolları sıvayan yapım şirketi bunu sonunda başardı. 

DOOM oyununun hikayesi ise uzayın derinliklerde geçiyor. Gerçek anlamda iliklerinize kadar sizi titretecek sahneler bulunduruyor. Oyun içerisinde gerçekleşen olaylar Union Aerospace Corporation adlı şirketin Mars'taki araştırma tesisinin cehennemden gelen zebaniler tarafından ele geçirilmiş olması ve bu tesiste çalışan insanların kanlı bir şekilde katledilmesi olayları başlatıyor. Bu zebaniler Mars'a geçmek istiyor ancak oda bir engel var. Çünkü biz varız. Oyundaki görevimiz cehennemden Mars'a geçmek için kullanılan geçidi kapatmak. Ardından bütün zebanileri yok etmek için mücadele etmeye başlıyoruz. DOOM olarak kurulan askerii birliğin en üstün yeteneklisi sizsiniz. Silahlarınızı kuşanıp dört bir yandan size saldıran korkunç zebanilere karşı cehennemin derinliklerine kadar uzanan bir macera tam anlamıyla bizleri bekliyor. 

Oyunda kendi haritalarınızı oluşturmanız mümkün. Kaliteli grafiklerin ön planda tutulduğu DOOM oyununda tek kişilik modun yanısıra multiplayer modu da bulunmaktadır. Patlama efektleri, karakter modellemeleri ve diğer ek görsek efektler ile harika bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız DOOM'u mutlaka denemelisiniz. 

EDİTÖR PUANI
LİSANS
Deneme Sürümü
KATEGORİ
Aksiyon
DİLLER
İngilizce
İŞLETİM SİSTEMİ
Windows Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8 / Windows 10
İNDİRİLME
1,756
BEĞENDİNİZ Mİ?
Toplam Oy Sayısı: 0
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
TARTIŞMALAR
Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?