Clubhouse indir
Clubhouse

Clubhouse indir

Son Güncelleme: 3 yıl önce

iPhone ve iPad için Clubhouse Sesli Sosyal Medya Uygulaması

Kısmen talkback radyo, kısmen konferans görüşmesi, kısmen Houseparty, Clubhouse, sesli sohbete dayalı bir sosyal ağ uygulamasıdır. Kullanıcılar, çeşitli konularda ilginç insanlar arasındaki konuşmaları, röportajları ve tartışmaları dinleyebilir - bu bir podcast'e bağlanmak gibidir, ancak canlı ve ek bir ayrıcalık katmanı ile.

Clubhouse, yalnızca davetle kullanılabilen yeni bir ses tabanlı sosyal medya uygulamasıdır. Uygulamada, kullanıcılar bir sohbeti dinlemek veya katılmak için farklı odalara girebilir. Orada başka kimlerin olduğunu görebilir ve profillerini de görebilirler. Odayı oluşturan kişi, katılımcılara konuşma ayrıcalıkları tanıyan kişidir.

Şimdiye kadar, birisinin Clubhouse'a nasıl girdiği biraz belirsiz. The New York Times'a göre kesinlikle yalnızca davetliler. Şu anda App Store'a gidip kullanıcı adınızı rezerve etmek için indirebilirsiniz, ancak henüz bir davet metni olmadan yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Clubhouse'da yer alan arkadaşlarınızdan rica edebilirsiniz. Ki onlara da davetiye sınırlı bir şekilde verilmektedir. Uygulamayı kullandıkça davetiye sayısını arttırmak mümkün olabiliyor. 

Tıpkı gerçek bir sosyal etkinlikte olduğu gibi, kullanıcılar diğer birçok kişiyle ana odada başlayabilir ve ardından yan görüşmeler için daha küçük gruplara ayrılabilir.

Clubhouse'u Twitter, Instagram ve Facebook gibi sosyal ağlardan ayıran en önemli şey, bir odaya katıldıktan sonra katılmak için ekrana bakmanıza gerek olmamasıdır. Teorik olarak, bir kişi, uygulamadaki bir tartışma odasında etkileşim kurmaya devam ederken, önünde olup bitenlerle daha tam olarak ilgilenebilir.

Birçok yenilikçi teknoloji şirketinde olduğu gibi, Clubhouse için geleceğin neler getireceğini tahmin etmek zor. Ancak uygulama hem kullanıcı tabanında hem de profilde büyüdükçe, dijital söylemle ilgili konuşmalara gireceği kesin.

Uygulamada odalara katılım yapabilir istediğiniz kişileri takip edebilirsiniz. Bir profil oluşturabilir bununla beraber Instagram ve Twitter hesabınızı da ekleyebilirsiniz. Biyografinizi ekleyerek daha fazla kullanıcıya ulaşabilirsiniz. İlgi alanlarınızı eklemek bu konuda etkili olabilir. 

Kendiniz bir oda oluşturabilir bununla beraber var olan odalara katılım sağlayarak konuşmacı olmak için el kaldırabilir ve konuşmacı olabilirsiniz. Kullanıcılar ile takipleşebilirsiniz. Arkadaşlarınız canlı yayına girdiği zaman bildirim alabilirsiniz yahut etkinlik bölümünde gerçekleşecek olan canlı yayınlardan haberdar olabilirsiniz. 

Nasıl Kulüp Evi daveti alabilirim?
Katılmak için, mevcut bir Clubhouse kullanıcısı, uygulamasından size bir hesap oluşturma erişimi sağlayan bir davet göndermelidir. Davet edildiyseniz, telefon numaranıza kısa mesajla gönderilen ve sizi uygulamadaki bir kayıt sayfasına yönlendiren bir bağlantı göreceksiniz.
Arkadaşınızın telefon numarasını kaydederek davetiye gönderebilir. Rehberde ekli olmayan biri davetiye gönderemez. Davetiye için arkadaşlarınızdan rica edebilirsiniz. Yahut Twitter üzerinden davetiye araması yaparak davetiyesi olan birinden rica edebilirsiniz. 

EDİTÖR PUANI
LİSANS
Ücretsiz
KATEGORİ
Sosyal
DİLLER
İngilizce
İŞLETİM SİSTEMİ
iOS iPhone / iPad
İNDİRİLME
8,614
BEĞENDİNİZ Mİ?
Toplam Oy Sayısı: 1 Ortalama Puan: 5
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
TARTIŞMALAR
Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?
ARTILARI
  • Kullanıcı dostu arayüzü
  • Ücretsiz
  • Sadece sesli görüşmeler
  • Son derece akıcı bir deneyim sunar
EKSİLERİ
  • Yazılı ve görsel içerik yok