Takip edin :
  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • RSS


reklam

Age Of Empires 3
Strateji Oyunu

Editör: Eklenme Tarihi: 6 yıl önce

Önceleri çok iyi olmadığı düşünülen Dune isimli adventure oyununun devamı, oyun dünyasında birçok şeyleri değiştirmeyi başardı. Önündeki yılar boyunca vazgeçilmez bir hal alırken Dune 2; RTS. Warcraft gibi younlar arasında en popüler türler arasına giren RTS, piyasanın onlarca Warcraft taklidi kaynadığı bir dönemde yerinden sarsmayı başardı. Aslında çok fazla tecrübesi olmayan bir firmanın yarattığı bu oyun kısa sürede tüm dünyayı etkiledi. Oynandıkça daha çok bağımlılık yapan bu oyun hem yeni starlar hemde yeni bir klasik kazandıran o oyun Age of Empires'den başkası değildi.

ilk yapımı olan Age of Empires kısa sürede adından söz ettirerek büyük başarı sağladı. Çok geçmeden ek paketleri ile 2. oyun aramızda yer aldı. Age of Empires, Karanlık Çağ'dan Roma'nın çöküşüne ve Orta Çağ'a kadar kronolojik bir şekilde sıralandı. Şimdi sıra Endüstri çağında.

Ensemble, seriyi yeniden canlandırmak ve tarihsel gelişime devam ettirmek adına Age of Empires III projesi çalışmalarına başlamış. Birçok açıdan büyük başarı sağlamış bu oyun olan Age of Mythology, Age of Empires III'ün de altyapısını oldukça sağlam hazırlamıştır. Özellikle AoE III'te kullanılan motor AoM'ye dayanıyor, ve AoM'de kullanılan pek çok güzel özellik de efsanevi seriye bütünlenmiştir. 

Age of Empires III'ün açıklanmasa da  Fransa, İspanya ve İngiltere olduğu öne sürülüyor. Age of Empires III size 8 adet uygarlık sunuyor.Diğer bir konuda bu ülkelerin gerçekteki gibi olmadıklarını yapımcılar dikkat ediyor. İngilizler ekonomik olarak geliştikleri için köylüleri hemen çıkarabiliyorlar. Fransızlar ise kendi halklarıyla birlik olurken Coureur isminde özel bir köylü birliğine sahipler.İspanyollar  ulaşımdaki gelişmişliklerine istinaden Avrupa ile çok rahat iletişim kurabiliyorlar. Bunun amacı AoE III'te Teknolojinin önemli bir parçası olan homeland'de, yaptığınız tüm gelişmeleri Amerika'da da yapabiliyorsunuz. yani kolonileriniz de liman yapma imkanınız yoksa bunu homeland'de geliştirip, kolonilerde yapabilme imkanınız doğuyor. Bu nedenle Age of Empires III, bize farklı muhteşem bir yapı sunacak.

Eski çağda taş, kağıt, makas mantığını kullanan oyunda, çeşitli silahı olan birim aynı güce sahip değildir. Musketeer gibi piyade birlikler de hızlı bir savaşa girişirken Skirmisher birlikler uzaktan keskin nişancılık yaparlar. Skirmisher birliğinin ateş tutturma özelliği oldukça yüksek. Yalnız çok yavaş hareket ettikleri için onlara bazı anlarda dezavantaj sağlıyor. Musketeer birliklerinin çok çabuk ölmelerinin nedeni ise hızlı davranmalarından kaynaklanıyor. Kısacası her birliğin avantajları olduğu kadar dezavantajları da mevcut.

Oyun boyunca sadece silahla mücadele etmeyeceksiniz. Yeri geldiğinde kılıç ve okta ortadan kaldırılmamıştı. Fakat kılıçlı birlikler silahlı birliklerin yanına yaklaşmıyorlar Age of Empires III'te. Büyük topların ihtişamlı vuruşuyla yer sallantısı ve çevredeki piyade askerler, savaşa bir süreliğine hava birliği olarak sürdürürler. Savrulan  askerler suya düşerse boğulacaklardır. Ragdoll fiziklerine sahip bu oyunda tüm birimler gerçekçi biçimde ortalığa savrulup düşecek. 

Stratejilere gerçek anlamda yön vermiş olan efsane Dünyada 16 milyondan fazla satmış ve onlarca ödül kazanmıştır. Görsel olarak sizleri etkileyecek bu oyun sizlerle.

EDİTÖR PUANI
LİSANS
Deneme Sürümü
BOYUT
426.76 MB
DİLLER
İngilizce
İNDİRİLME
5,091
İŞLETİM SİSTEMİ
Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8
Ekran Görüntüleri
TARTIŞMALAR

Başka Yorum Yazabilmek İçin 60 Saniye Bekleyin.