Mozilla Firefox indir
Mozilla Firefox

Mozilla Firefox indir

Son Güncelleme: 7 yıl önce

Türkçe İnternet Tarayıcısı

Mozilla'nın ürettiği Firefox web tarayıcısı ile internet ortamında hızlı ve güvenilir sörf yapabilirsiniz.

Mozilla Firefox dünya geneline baktığımızda en çok kullanılan web tarayıcıları arasında kendini kanıtlamış programdır. Bunun en büyük nedeni ise Tarayıcı'nın kasma, donma gibi sorunlarının olmamasından kaynaklanmaktadır. Bir çok eklentisi bulunan Mozilla Firefox tarayıcısını kendinize göre kişiselleştirerek farklı temalar ekleyerek değiştirebilirsiniz. 

Firefox'un yeni güncellemesiyle artık gelişmiş API'den yararlanarak uygulamaları ve eklentileri de geliştirebiliyorsunuz. Açık kaynak kod desteğine sahip olan Firefox tarayıcısı eklentiler sayfası üzerinde bulunan diğer kullanıcılar tarafından değerlendirilen eklentileri de görüntülemektedir. Arayüz bakımından oldukça renkli olan Firefox her ne kadar tasarım bakımından yenilense de kendinden ödün vermiyor. 

Mozilla Firefox'in son güncellemesiyle bildiğimiz tarayıcı farklı bir boyuta geçmiş oldu. Yeni bir denetim merkezi sayesinde araç çubuğunun solundaki düğmeye basıp sitenin güvenliğini yahut gizlilik denetimlerini tek bir noktada bulabilirsiniz. Ayrıca davranışlarınızı da izleyen öğeler engellendiği zaman web sayfaları bozuk olarak görünebiliyordu bu nedenle denetim merkezini kullanarak belli bir site içinde izlenme korumasını kapatabilirsiniz. 

Sekme sessizleştirme özelliği sayesinde açmış olduğunuz sekmelerden birinin sesini kapatabilirsiniz. Sekmenin yanında beliren hoparlör simgesine tıklayarak o sayfanın sesini açıp kapatmanız mümkün. Bu gerçekten çok iyi bir özellik. Bu özelliğini seveceğinizi umuyorum. 

İzlenme koruması sayesinde gizli gezinti sağlayabilirsiniz. Sizin izniniz dışında internet hareketlerinizi kaydeden reklamları, analiz izleyicilerini ve sosyal paylaşım düğmeleri gibi içerikleri aktif bir şekilde engellemeniz de mümkün. 

Yeni sürüme eklenen özellikler:

  • Firefox eklentlerini kurarken yeniden başlatmaya gerek kalmayacak
  • Önceki sürümlerden daha kolay güncellenme özelliği
  • İndirme yöneticisine eklenen linkleri otomatik indirme.
  • Tek bir tıklama ile yer imi ekleyin, siteleri kolayca favorilere ekleyin ve düzenleyin..
  • Sekmelerde ses kapatma özelliği
  • Gizli denetimi engelleme özelliği
  • Yeni denetim merkezi
EDİTÖR PUANI
LİSANS
Ücretsiz
KATEGORİ
Tarayıcılar ve Gezginler
VERSIYON
50.1
DİLLER
Türkçe / İngilizce / İspanyolca / Almanca / Fransızca / Japonca / Portekizce / İtalyanca
İŞLETİM SİSTEMİ
Windows Windows 2000 / Windows 2003 / Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8 / Windows 10
İNDİRİLME
151,704
HEMEN İNDİR (41.03 MB )
BEĞENDİNİZ Mİ?
Toplam Oy Sayısı: 13 Ortalama Puan: 3.6
5
7
4
2
3
0
2
0
1
4
TARTIŞMALAR
Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?