Microsoft Solitaire Collection

Microsoft Solitaire Collection

Son Güncelleme: 5 yıl önce

Android için Geleneksel İskambil Eski Kart Oyunu

52 karttan oluşan efsanevi oyunu Android cihazlarınızda oynamaya ne dersiniz?

Android işletim sistemli telefon ve tabletlerinizde oynamanız için hazırlanmış Microsoft Solitaire Collection oyununda kartlarla oynuyoruz. Eskiden Windows bilgisayarlarımızın vazgeçilmez oyunu olup mutlaka eskiler bilir internet bağlantısının olmadığı zamanlarda elimiz bu oyunlara giderdi. 

Microsoft Solitaire Collection Nasıl Oynanır?
52 tane kartımız bulunuyor. Kartımızdan ilki kapalı olarak yan yana 7 tane koyduktan sonra tekrar başa dönerek ikinci sıranın ilk kartını açıp diğerlerinin kapalı olarak üzerine diyioruz. Ardından üçüncü karttan başlayıp açık durumda, diğerlerini ise kapalı olarak diziyorsunuz. Bir sonraki döndüncü kart açık diğerleri kapalı olarak devam ediyor. Bu kurala uygun bir şekilde tüm 7 sıra üstü açık olarak dizme işini bitiriyorsunuz. 

Açık olan kartlar ise sırasıyla bir siyah bir kırmızı olarak alt alta dizilmeye başlanıyor. Kartlar kuralına uygun bir şekilde sol ve sağ sıralarda yer değiştirebilir. Boş haneye ise papaz konulara sıralama gelmeye başlanıy. Kapalı kartları da açmamız gerekiyor. Çünkü bunlar açılmadan altlarındaki karta da ulaşabiliyoruz. Sıraya konulacak kart kalmadığı zaman elimizde kalan desteler kapalı olarak üç sayılar üçüncü kart açılır. kart eğer yerdeki kartlara uyuyorsa uygun olan hamle yapılır. Ardından üçerli sayılarak deste biter. Destede ise açılan kartlardan yada yerde açılan kartlardan As kartı karşımıza çıktığında bunlar ayrı bir bölümde bekletilir. Elinizdeki desteler üçerli olarak açıldığı zaman hiçbir yere işlenecek kart eğer açılmazsa oyun kapanır ve biter. 

İskambil kağıtlarıyla oynadığımız bu oyuna başladığınız zaman mantığını erken kavrayacağınıza inanıyorum. Bilgisayarlarda tüm zamanların en çok oynanılan oyunlarından biri olup Android cihazlarımıza gelmesi açıkçası mutluluk verici. Klasik oyunları sevenlerin hoşuna gidecek bir oyun olup kartları doğru bir şekilde dizip temizlemeniz gerekiyor. Ayrıca oyunda günlük olarak zorlu etkinlikler de bulunmaktadır. Bu zorlukları tamamlayarak ödül ve rozet sahibi olabilirsiniz. Eğer sizde geleneksel oyunu oynamak istiyorsanız sitemizden indirme işlemini başlatabilirsiniz. 

EDİTÖR PUANI
LİSANS
Ücretsiz
KATEGORİ
Oyun
VERSIYON
1.1.11140.0
DİLLER
Türkçe / İngilizce
İŞLETİM SİSTEMİ
Android Android
İNDİRİLME
1,411
HEMEN İNDİR (Cihaza göre değişir )
BEĞENDİNİZ Mİ?
Toplam Oy Sayısı: 0
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
TARTIŞMALAR
Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?