The Town of Light

The Town of Light

Eklenme Tarihi: 6 yıl önce

Korku ve Gerilim Oyunu

Amnesia ve Outlast gibi yapımların ardından jumpscare olarak tabir edilen korku oyunu oynanış yahut grafik bakımından oldukça etkileyicidir. Bağımsız korku oyunları uzun bir süredir yükselişte olduğundan dolayı hazırlanmış The Town of Light oyununda ne yazık ki interaktif açıdan etkileşimler ne yazık ki kısıtlı. Grafik açısından başarılı olan oyunun anlatılan hikayesi de oyunseverleri etkileyecek düzeyde. 

The Town of Light oyununun hikayesi ise 1800'lü yılların sonunda kurulan Volterra Akıl Hastanesi yer alıyor. Oyunda bu antik lokasyonu olduğu gibi işleyen LKA.it isimli geliştici ekip oyunda Renée ismindeki hayali bir karakterin Volterra'da görmüş olduğu tedavilere ve başından geçenlere yer vermiş olup hastanede gerçekleşen tedavi yöntemlerini konu edinmiş. Vahşice hatta barbarca uygulanan tedavi yöntemlerinden dolayı psikolojj rahasızlık nedeniyle hastalar artık hayatlarını sürünceme halinde geçirken belki de çok daha derin bozukluklara sevk edilmiş olup gerilim atmosferi ikiye karlanıyor. 

Grafikleri açısından gelişmiş olan oyun kendi türünde ilk olup şimdiye kadar diğer oyunlarda görmediğiniz mekanikler içermektedir. Korku ve gerilim oyunlarını seven kullanıcıların Windows bilgisayarlarında denemesini öneriyorum. 

The Town of Light Sistem Gereksinimleri
Intel Core i5 ya da eşdeğer bir AMD işlemci
8 GB RAM
Nvidia GeForce GTX 560, AMD Radeon HD7790
8 GB boş disk alanı

EDİTÖR PUANI
LİSANS
Ücretsiz
KATEGORİ
Simulasyon
DİLLER
İngilizce
İŞLETİM SİSTEMİ
Windows Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8
İNDİRİLME
2,231
BEĞENDİNİZ Mİ?
Toplam Oy Sayısı: 0
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
TARTIŞMALAR
Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?