Pokemon Go indir
Pokemon Go

Pokemon Go indir

Son Güncelleme: 7 yıl önce

iPhone ve iPad için Pokemon Bulma Oyunu

iPhone ve iPad cihazlarınızda oynayabilmeniz için hazırlanmış artırılmış gerçekçilik oyunları arasında yer almaktadır. Oyunda Pikachu, Venusaur, Charizard, Blastoise ve daha nice Pokemon karakterlerini şehrin dört bir yanından aramaya çalışıyoruz. Oyunda diğer oyuncularla takım olarak kapışma imkanınız da bulunuyor. Bu özelliği de oyunu daha heyecanlı kılıyor.

Pokemon GO'da pokemon nasıl yakalanır?
Oyunda pokemon yakalamak için dışarda vakit geçirmeniz gerekebilir. Belirli noktalarda yer alan pokemonları yakalamak için çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz.

Pokemon GO nasıl yüklenir?
Pokemon GO oyununu iPhone ve iPad cihazlarınıza indiirmek için bölge ülke ayarlarını değiştirmeniz gerekiyor. Telefonun ayarlar kısmından bölge ve ülke ayarlarını değiştirmeniz gerekiyor. Avustralya, Yeni Zelanda ve ABD gibi ülkelerde kullanıma açık olan oyunu oynamak için telefonunuzun ayarlarını değiştirmeniz gerekiyor. Daha sonra App Store üzerinden oyunu indirebilirsiniz. Ülkemizde kullanımı açık olduğu zaman bölge değiştirme gibi ayarlarla uğraşmanıza gerek kalmayacak. Oyunu sitemizden yönlendirileceğiniz iTunes aracılığıyla indirmeniz şuan mümkün değil. Ancak Kanada App Store hesabı oluşturarak ülkemizde kısıtlı olan oyun ve uygulamaları sorunsuz bir şekilde indirebilirsiniz. 

Pokemon GO nasıl oynanır?
Oyunda kendi karakterinizi belirlemek için hesap oluşturmanız gerekiyor. Pokemon yakalamaya hemen başlayabiliyorsunuz. Ancak oturduğunuz çevrede fazla yoksa yerinizi değiştirmeniz gerekebilir. Karşınızda beliren pokemonu deneme amaçlı yakalayabilirsiniz. Pokemonların üzerine poketopu fırlatmanız yakalamanız gerekiyor. Eğer poketopu isabetli olmazsa pokemon yakalama işi de başarısız oluyor. Bu nedenle tekrar poketopu atmanız gerekebilir. Oyun içerisindeki amacımız Pokemon karakterlerini bulmak. Bunun için dilerseniz Pokemon oyununun bilekliğinden de faydalanabilirsiniz dilerseniz iPhone ve iPad cihazınızı kullanarakta yapabilirsiniz. 

Pokemon GO yakalamak için ne yapmalıyız?
Belli yerlerde bulunan pokemonlar tiplerine göre bulundukları noktalarda farklılık gösteriyor. Ateş tipi pokemonlar sıcak ve kuru yerlerde bulunuyor. Bu tarz yerlerde bu çeşit pokemonu yakalayabilirsiniz. Su tipi pokemonlar da anlayacağınız üzere suyun olduğu yerlerde bulunuyor. Havuzlar, denizler ve hatta parklarda yer alan süs havuzlarında bile bulabilirsiniz. Normal tip pokemonlar da her yerde bulunur. Pokemonların tipi aslında bulundukları yerle ilişkili. 

Pokemon karakterlerini yakalayıp Pokodex'inizi tamamladığınız zaman oyunu başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız. Oyunda yakınınızdaki Pokemonları bularak ilerleyerek gerçekçi bir maceraya katılmış oluyoruz. Oyun içerisindeki amacımız şehrin ilgi çekici mekanlarına yayılmış olan Pokemon karakterlerini tek tek bulmak. 

Hareketli bir şekilde ilerlemeniz gereken oyunda yakınınızdaki Pokemonların yerini yönlendirmelerle akıllı telefonunuzdan bulabildiğiniz gibi oyun için özel olarak geliştirilmiş aksesuarları da kullanabilirsiniz. Pokemon Go Plus ile telefona da ihtiyaç duymadan Bluetooth destekli aksesuarla Pokemonları bulabilirsiniz. 

EDİTÖR PUANI
LİSANS
Ücretsiz
KATEGORİ
Oyun
VERSIYON
1.0
DİLLER
İngilizce
İŞLETİM SİSTEMİ
iOS iPhone / iPad
İNDİRİLME
82,430
BEĞENDİNİZ Mİ?
Toplam Oy Sayısı: 1 Ortalama Puan: 1
5
0
4
0
3
0
2
0
1
1
TARTIŞMALAR
Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?
ARTILARI
  • Kaliteli grafiklere sahip
  • Gerçek zamanlı
  • Ücretsiz
EKSİLERİ
  • Sürekli hareket halinde olmak gerekiyor